Yeşilvadi Hakkında

 


Gaziantep' in en büyük, Türkiye'nin 3. büyük ilçesi Şahinbey Belediyesi; yaşanılabilir, yenilikçi ve modern şehircilik anlayışı ile Türkiye’nin en büyük projelerinden birini Gaziantep’e kazandırdı.

4 etaptan oluşan, 1.700.000 m² alan üzerine kurulu vadi; eğlence ve spor merkezleri, sosyal kültürel alanlar, çocuk eğitim ve eğlence alanları ile Türkiye’nin en büyük parkı, Yeşilvadi.

Şahinbey Belediyesi; her yaş grubuna uygun, sosyal yaşam için sınırsız imkanları bulunan  Yeşilvadi ile yaşanılabilir Şahinbey’i Gaziantep’e kazandırıyor.

ENLERİN VE İLKLERİN MİMARI ŞAHİNBEY BELEDİYESİ

Eşsiz vadi doğasını, biyolojik gölün verdiği huzurla süsledik. 86.500 m²' alana sahip Türkiye’nin En Büyük biyolojik göleti ile Gaziantep’te artık denize hasret bitiyor.8.000 kişilik Türkiye’nin en büyük amfi tiyatrosu; ev sahipliği yapacağı açık hava konserleri, tiyatrolar, gösteriler ve daha birçok etkinlikler ile yaz akşamlarına ferah bir esinti katacak.38 metre yüksekliği ile bölgenin en büyük Adrenalin Kulesi; macera sever tüm Gazianteplilerin hizmetinde. Lunapark oyuncaklarının vazgeçilmezi, 27 kabin, 40 metre yüksekliğiyle bölgenin en büyük Dönme dolabı; YeşilVadi Parkı 2. Etap içerisinde hizmete başlamıştır. Aynı anda 100 macera severe heyecan dolu anlar yaşatabilecek Türkiye’nin en büyük Macera İp Parkuru ise sadece gençleri değil, kendine güvenen herkesi bekliyor. Ayrıca Devasa lunapark, 92 çeşit çocuk oyun alanı ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Sizi Yeşilvadi’nin muhteşem mimarisine , bölgenin eşsiz havasına, kuş cıvıltıları eşliğinde “bitmesin” diyeceğiniz çay sohbetlerine davet ediyoruz. “Buna herkesin hakkı var” felsefesiyle inşa ettiğimiz, 1.500 adet kamelya ve bankları bulunan Dumanlı ve Dumansız piknik alanları ile yer bulma sıkıntısı tarih oluyor.

Günün her saati ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Kafe, Restoran ve Büfeleri alanında uzman ekiplere teslim ettik. Göl kenarı kafelerde keyifli vakitler geçirebilir, muhteşem lezzetlerin tadına varabilirsiniz.

Çocuklarımızı Unutmadık! Yerli ve yabancı, masal, çizgi film ve çizgi roman kahramanları, yarınlarımızın kahramanlarını bekliyor. Kapalı çocuk oyun alanları ile yarınlarımız öğrenirken eğlenecek, kendilerini güvende hissedecekler.Yeşil Vadi’de sesli ve hareketli, aslına uygun 23 farklı dinozor figürü ile bölgede ilk ve tek olma özelliği taşıyan Dinozor Parkı tüm Gazianteplilere ilk çağ deneyimi yaşatıyor.

Bu vadi sağlıklı yaşamın simgesi olsun istedik. Kapalı yüzme havuzu, 16 adet halı saha, basketbol ve voleybol sahası, 8 adet kondisyon alanı, kaykay pisti , sentetik buz pateni pisti, 10 km bisiklet ve koşu yolu ile Yeşilvadi tüm sporseverlerin ortak buluşma noktası haline geldi.


Bu dev parkın her noktasını görmek,gezmek istediğinizi biliyoruz, bu sebeple parkımızın farklı noktalarında bulunan bisiklet evlerinden bisikletler temin edilebilir ve gezi trenleri ile vadide eğlence turları atabilirsiniz.
Tüm Türkiye’de ‘’enleri ve ilkleri gerçekleştiren belediye” olarak anılır hale gelen Şahinbey Belediyesi ‘’insanı yaşat ki devlet yaşasın’’ anlayışıyla daha modern ve yaşanabilir Şahinbey için üstün vizyonu elinde bulunduran projeler üretmeye devem etmektedir.